Investiční skupina DRFG a filantrop David Rusňák


David Rusňák a investiční skupina DRFG

Zakladatelem investiční skupiny DRFG je český podnikatel a filantrop David Rusňák. Miluje život, dobré jídlo a hlavně svůj region, který maximálně podporuje. Je majoritním vlastníkem investiční skupiny DRFG neboli David Rusňák Family Group. Ta se soustředí na investice do nemovitostí, telekomunikací, finančních služeb a mimo jiných nabízí investiční podílové fondy zaměřené na širokou veřejnost.

Život, rodina a David Rusňák

David Rusňák pochází z malé slovácké vesničky Labuty nedaleko Kyjova. Po studiu na střední ekonomické škole a jazykové škole v Hodoníně se v roce 2013 oženil s Petrou Schillerovou, nyní Rusňákovou, která podniká v cestovním ruchu. Mají spolu jednoho syna. Mezi jeho koníčky patří vášeň pro dobré jídlo a pití, zejména víno. V oblasti gastronomie také podniká. Tradiční česká a rakousko-uherská kuchyně je propagována v jeho vlastní brněnské restauraci Konfit. Rád objevuje nová vína a cestování. Miluje také umění, kde investuje zejména do obrazů.

David Rusňák, podnikání a rozmanitost

V roce 2003 začínal u brněnské dopravní společnosti DH a spol. S jejím majitelem Davidem Hálkem pak založil vlastní společnost Compass DKD Czech pro mezinárodní přepravu zboží. Po čtyřech letech už měla společnost obrat čtvrt miliardy. Pak David Rusňák od Davida Hálka jeho podíl odkoupil a v roce 2009 společnost prodal. Následně investoval do obchodu se stavební chemií, poradenství k evropským dotacím, vývoje softwaru pro sklady i továrny a do mnoha dalších oblastí. Protože Davida Rusňáka nebaví dělat jen jednu věc, jeho oblast podnikání je neskutečně široká. Mateřská společnost DRFG a. s. v roce 2011 sloučila všechny společnosti, ve kterých David Rusňák držel majoritní podíl.